Välkommen till Råå IF:s domare
Vid frågor eller problem, ring U-domaransvarig Fredde 0708-178056
 
V.40matcher att döma
2017-09-14 18:57

10-06 18:00    F09 - Fortuna FF 7-m Domare: Linus Lohmander
10-06 19:00    F12 - Helsingborg Östra 7-m Eric Petersson
10-06 19:00    P13 - Klippans FF 11-m  Ramazan Canbulat

10-07 10:00    P09 - Hittarps IK 7-m  Sylvester Andersson
10-07 11:00    P12 - Marieholms IS 7-m Sylvester Andersson
10-07 12:00   P14- Svalövs BK 11-m David Petrovic

10-08 11:00    P10 - HIF 7-m  Kalle Hafström 
10-08 12:15    P13 - Höörs IS 11-m Ramazan Canbulat

V. 35 Matcher att döma
2017-09-01 10:58
1/9 Fredag
18:00 P10- Allerum GIF 7-m Domare: Linus Lohmander
18:45 P14- HBG Östra/Gantofta 11-m Domare: David Petrovic

2/9 Lördag 
10:00 P11-Allerum GIF  7-m Domare: Linus Lohmander
11:00 P09- Ängelsholms FF 7-m Domare: Eric Petersson

3/9 Söndag
09:00 -14:30 San Siro Cup 10 domare: Emil, Ludvig,Tor, Kalle, Philip, Elias, Batuhsn, Hussein, Bradley.Emilo/P03 Sigge P02

4/9 Måndag 
19:00 F12-Eskilsminne IF 7-m Domare: Sylvester Andersson

Nästa knatte sammandrag på Västergård 23/9. Minst 4 domare: Vincent/P03

Intresserad av att döma, kontakta Fredde 0708-178056.


Matcher att döma augusti
2017-08-09 11:20

*Tors 10/8 kl. 19,00: P12 - Häljarp 7-m Domare: Sylvester A


*Fre 11/8 kl. 17,45: P13 Orange - Högaborg 11-m Domare: David Petrovic


*Lör 12/8 kl. 10,00: P10 Ljusblå - Ängelholm 7-m Domare: Eric P

* Lör 12/8 kl. 11:00 F12 - Svalövs BK 7- Domare: Linus Lohmander


*Sön 13/8 kl. 10,00: P9 Ljusblå - Ramlösa Södra 7-m Domare: Linus Lohmander

*Sön 13/8 kl. 13,00: P13 Ljusblå - Kullavägen Domare:

Alex 0708-350565 


14/8 kl. 18,00: P13 Blå (9-m) - Skälderviken. OBS! Heden

Domare: Adin Tica 

*Ons 16/8 kl. 19,00 P14 Ljusblå - Trollenäs 9- m Domare: Jacob Petersson


* Fre 18/8 18:30 F12-Eskilsminne 7-m Domare: Linus Lohmander

* Fre 18/8 19:00 P14-Ljungbyhed 11- m Domare:David Petrovic 


* Lör 19/8 11:00 P09-Maglasäte 7- m Domare: Eric Petersson

* Lör 19/8 13:00 P13-  Asmundtorp/ Billeberga 11- m Domare: Adin Tica


* Sön 20/8 10:30 P10- Skälderviken 7-m Domare: Vincent Larsson


 San Siro Cup 3/9 samling 09.00 Råå IP (håller till ca 14:30) 10 domare!

Västergård knattesammandrag samling 09:30 på Västergård:

26/8, 9/9 0ch 23/94-6 domare per tillfälle.


Tänk på att vara på plats senast 15 minuter innan matchstart. Anmälan till att döma görs till Fredde 0708-178056.


Matcher att döma från v.
2017-05-31 21:09

2017-06-15 18:00 P09-Dösjöbro IF 7-m Domare: Kalle Hafström
2017-06-16 18:30 F10-Västra Karup IF 7- m Domare: Kalle Hafström
2017-06-17 10:00 P09- Ängelholms FF 7-m Domare: Linus Lohmander
2017-06-17 11:00 P11-Brunnby IF 7-m Domare: Linus Lohmander
2017-06-17 12:00 P13-BK Landora 9-m Domare: Ramacan Canbulat
2017-06-17 13:30 P13- Åstorps FF 9-m Domare: Tim Hansson
2017-06-17 15:00 P14- Höör IF 11- m Domare: Tim Hansson
2017-06-18 10:00 P09- Hiitarps IK 7-m Domare: Kalle Hafström
2017-06-21 19:15 P14- Svalöv IF 11-m Domare:

Vid problem, kontakta Otto 0703-960241
Sammandrag Västergård + San Siro cup
Återkommer med datum och tider.

Intresserad av att döma ngn match kontakta Fredde 0708-178056. Sammandrag och San Siro först och främst till de som i år börjar döma.  
7-m och 11-m tilldelas först och främst till de som har dömt minst 1 år. Ev. Kan första årsdomare även döma de yngsta 7-m lagen vid behov.

Listan kommer uppdateras kontinuerligt med nya matcher och domare som anmält intresse och tilldelas match.

Fredde U-domaransvarig  
Träningsmatcher att döma
2017-02-08 17:06

Mars
Fre 3/3 18:00 P07-Ramlösa Södra plan 7 7-m Domare: Abbas Ghazzal
Lör 4/3 12:00 P04-Olympic 11-m Domare: David Petrovic
Lör 11/3 10:00 P04-P05 plan 1 11-m Domare: Abbas Ghazzal
Lör 18/3 14:00 P04 ljusblå- Kulladal plan 7 11- m Domare:Adin Tica
Lör 18/3 15:30 P04 vit- Kullavägen plan 7 11- m Domare: Jacob Petersson
Lör 18/3 15:30 P03- S.Sandby Olympiafältet plan 7 11-m Domare:Ramazan Canbulat
Sön 19/3 10:30 P02 -Vallåkra Olympiafältet 11- m Domare:David Petrovic
Sön 19/3 12:00 F12 - Vejby IF plan 7 7-m Domare: Kevin Sheik
Sön 19/3 14:00 P14-Klippans FF plan 7 11-m Domare Distriktsdomare Skånes FF
Lör 25/3 11:00 P06- Torna Hällestad plan 7 7-m Domare: Eric Petersson
Sön 26/3 13:30 P05 - Åstorps FF plan 7 11-m Domare: David Petrovic
Sön 26/3 15:00 P03-IF Lilla torg plan 7 11- m Domare: Ramazan Canbulat
Lör 1/4 12:00 P04- Eket Goif Rydebäcks konstgräs 11-m Domare:  Monica fixade?
Sön 2/4 12:00 P04-Ödåkra IF Olympiafältet plan 10 11-m Domare: Abbas Ghazzal
Lör 8/4 11:00 P02-Viken Heden plan 6 11-m Domare: David Petrovic
Lör 8/4 11:00 P04- Klippans FF plan 1 11-m Domare: Jacob Petersson
Kommande aktiviteter
Inga aktiviteter inbokade
Nyheter från föreningen
Råå IF, 08/09 07:30 
Råå IF, 02/01 20:35 
 
Huvudpartners
Sponsorer